lekarz urolog

Lekarz urolog


Lekarz urolog – kiedy udać się?

Urolog to lekarz leczący choroby związane z układem moczowo płciowym. Do urologa należy się udać, gdy ma się między innymi takie objawy: częstomocz, parcie na pęcherz, problemy z trzymaniem moczu. Należy także się wybrać, gdy odczuwamy ból w okolicy pęcherza. Do urologa należy się wybrać również, gdy mamy uczucie bólu podczas wytrysku, czy problemy skórne w okolicach narządów płciowych. Gdy zaobserwujemy krew lub ropę w moczu, także trzeba udać się na wizytę do urologa.

Najlepszy jest fachowiec w swojej dziedzinie

Dobrze jest znaleźć lekarza, który jest fachowcem w swojej dziedzinie. Zwłaszcza jeśli mieszkamy w dużym mieście, to mamy do wyboru kilku specjalistów. Kiedy występują problemy z prostatą to wtedy lekarz urolog, jest pomocny. Warto dodać, że leczenie prostaty należy zacząć jak najwcześniej. Urolog pomoże nam w doborze odpowiednich leków. Lekarz tej specjalizacji zleci także podstawowe badania, dzięki którym będziemy mogli wiedzieć, w jakim stanie są nasze narządy płciowe.

Jak często do lekarza?

Urolog to lekarz, którego trzeba odwiedzać przynajmniej raz w roku. Sprawa dotyczy zwłaszcza panów, którzy są powyżej 40. roku życia. Gdy urolog stwierdzi, że nasz stan zdrowotny nie jest zbyt dobry, to wytyczy nam dalsze wskazówki leczenia. Przy okazji powinniśmy zarezerwować wizytę u kardiologa, który przy sprawdzi, w jakim stanie jest nasze serce. Specjalista dla pewności może także skierować nas na badania takie jak np. usg. Dzięki takim badaniom lekarz kompleksowo będzie umiał określić stan naszego zdrowia. Wtedy także pomoże dobrać leki, dzięki którym powrócimy do pełnego zdrowia.

Warto chodzić na badania kontrolne

Warto także dodać, że do urologa należy chodzić nie tylko wtedy, kiedy coś zaczyna boleć. W takiej sytuacji pomocnym może być jedynie operacja laserowa. Aby uniknąć tego typu zdarzeń, należy już od wieku młodzieńczego sprawdzać, czy wszystko jest w porządku. Im wcześniej zacznie się takie regularne wizyty, tym będziemy pewniejsi swojego zdrowia. Dodatkowo także wyeliminujemy do zera pojawienie się zaawansowanego stadium chorób dróg płciowych, jakim może być przerost prostaty.

Tagi: , , , , , , , ,